Сьогодні ми поговоримо про шалені тарифи на воду та водовідведення у місті Золотоноша.
Коли берешся аналізувати ситуацію в регіоні, то починаєш розуміти, звідки це місто бере свою назву. Справжнім золотом для місцевих посадовців є вода, адже тарифи, за якими місцеве населення обдирає Водоканал, просто не в які рамки не лізе. Цілком зрозуміло, що ми говоримо про шалену корупцію, безкарність та відсутність совісті.
Для початку хочемо пояснити, що для кожного комунального підприємтсва, яке надає послуги споживачам, формуються окремі тарифи. Це пов`язано із багатьма факторами, такими як: кількість абонентів, якість та протяжність мережі, яке встановлено обладнання, тощо.
Цілком логічно, що у великих містах, тариф на подачу води та її відведення, буде нижче, ніж у маленькому місті, адже у великих, кількість абонентів значно більша і частина загальних витрат в структурі собівартості, ділиться на більшу кількість споживачів.
Але, різниця не може бути, аж настільки разючою!
Тепер давайте разом аналізувати ціни на воду у різних містах області.
Тариф на воду у Черкасах.
Варіть послуг Черкасиводоканалу для населення залишається на рівні тарифів 24 лютого 2022 року. Так жителі Черкащини оплачують рахунки за такими цінами:
* за централізоване водопостачання – 11,54 грн за 1 куб. м без ПДВ;
* за централізоване водовідведення – 11,50 грн за 1 куб. м без ПДВ.
Тариф на воду в Умані.
Тарифи Уманьводоканалу для населення також залишаються незмінними із 24 лютого 2022 року:
* на централізоване водопостачання – 34,164 грн за 1 куб. м з ПДВ;
* на централізоване водовідведення – 23,34 грн за 1 куб. м з ПДВ.
Тариф на воду у Звенигородці.
На послуги міського водоканалу у Звенигородці для населення установлені такі тарифи:
* централізоване водопостачання – 14,12 грн за 1 куб. м.;
* централізованого водовідведення – 35,76 грн за 1 куб. м.
А тепер увага! Тариф на воду у Золотоноші...
У Золотоноші водоканал встановив такі тарифи для населення:
* централізоване водопостачання – 60,32 грн за 1 куб. м.;
* централізоване водовідведення – 59,21 грн за 1 куб. м.
Якщо скласти два показники, то ми отримаємо суму – 119,53 грн за 1 м. куб. Потрібно пояснювати, що це просто космос? Чи всім і так все зрозуміло?
Далі більше…
Маючи найвищий тариф на воду в регіоні, роками, місцевий Водоканал виявився нездатним забезпечити гарну якість води та її тиск в мережі. Якщо поставити воду з крану в банку, на деякий час, то ви чітко побачите на власні очі, що продають людям за 119 грн.
Така незадовільна якість води в крані, створює підґрунтя для розвитку приватного бізнесу. В місті на кожному кроці стоять автомати і пункти продажу питної води для населення. Чи може це так й було задумано?
З того слідує, що маленький приватний підприємець, здатен встановити якісну систему очистки, щоб продавати людям чисту воду. А ось Водоканал, надходження якого вимірюються десятками мільонів, який роками грабує населення такими тарифами, не може інвестувати у власне виробництво, закупити фільтруючи установки, встановити ефективні насоси (які дають більшу потужність при меншому споживанні енергії), тощо.
Тому, цілком очевидно, що або в місті працює під прикриттям масштабна корупційна схема, або місцевим Водоканалом керує абсолютно некомпетентний і не прогресивний керівник, який не здатен провести модернізацію, знизити тарифи та підвищити якість надання послуг. Ми, цілком логічно, схиляємось до першого варіанту.
Інший висновок полягає в тому, що керівництво Водоканала і влада міста, тісно пов'язані між собою, адже саме Виконавчий комітет, погоджує тарифи КП.
Ну а люди, як завжди, залишаються заручниками ситуації, яку самі і створили, обираючи собі таку владу. Поки ви мовчите, хтось просто нереально набиває собі кишені, розповідаючи вам байки про сірого вовка.
Виходить як в анекдоті:
- У вас совість є?
- Ні! Совість це богаство, а ми люди бідні…
Або як кажуть в американських фільмах: Вибач друже, нічого осбистого – це просто бізнес!
Підпішись на нас у фейсбук, щоб не пропустити цікаві новини.