Ми вже багато всього писали про те, що керівництво Новодмитрівської ТГ та депутати сільської ради, є системними порушниками українського законодавства.
Чому цим, належним чином не займаються правоохоронні органи, незрозуміло, адже Пані Кодь та Назаренко, вже наприймали такого, що спокійно можна ставити питання про неналежне виконання ними службових обов'язків та відсторонити від роботи. Таке враження, що Новодмитрівська ТГ - це не Україна, а якийсь окремий штат США, як, наприклад, Техас або Каліфорнія, де є власні Конституція і закони. Але, навіть там, ще є федеральна система, яка є вищою за місцеву.
Тут і невиконання норм закону по доступу до публічної інформації, і системні конфлікти інтересів і корупційні дії депутатів, разом із посадовими особами Виконавчого комітету.
Раніше на сторінках Золотоноша Online був матеріал стосовно депутата Охріменко, яка працевлаштувала під своє керівництво чоловіка, кумів, братів, сватів тощо. І всі вони разом, отримували (або отримують і зараз) зарплатню з бюджету громади. Ми також обіцяли своїм читачам, що будемо тримати ситуацію на контролі та інформувати їх про розвиток подій.
Так ось, інформуємо, є рішення суду стосовно депутата Охріменко.
Суддя Ушакова К.М: ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1,2 статті 172-7 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. на користь держави. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн. Відповідно до ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається в порядку примусового виконання та з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
2 стаття 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), є однією з ключових у механізмі запобігання корупції, оскільки вона карає за дії, вчинені вже за наявності конфлікту інтересів.
Реальний конфлікт інтересів: Це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень. Тобто, приватний інтерес (наприклад, вигода для себе, родичів, друзів, власної фірми) вже безпосередньо впливає на те, як посадова особа діє чи яке рішення приймає.
Простими словами: Якщо посадова особа, яка, наприклад, є членом комісії з розподілу бюджетних коштів, і її рідний працює там і отримує кошти, знаючи про цей конфлікт інтересів, не заявила самовідвід і проголосувала за виділення грошей, це буде порушенням за другою частиною 172-7 КУпАП.
Такі дії, вже стали нормою для Новодмитрівської ТГ.
Більшість депутатів ради, працює у Виконавчому комітеті, або в його структурних підрозділах, або працевлаштували там членів своїх родин. Але, рада голосує за бюджет громади, в якому передбачено фінансування на утримання самого Виконавчого комітету та його структурних підрозділів, включно з фондом заробітної плати.
Чи розуміють це Кодь та Назаренко?
Переконані, що розуміють, але любов до бюджетних грошей та необхідність утримувати підконтрольну більшість, є сильнішою. Сподівались, що "прокотить", адже завжди проходило тихо та спокійно. Жили собі вони, добра наживали й ніхто не заважав, аж потім раптом з'явились ми на їх голову.
Але, повернемось до Охріменко.
Хоча суми штрафів і не значні, тут важливіше інше - суд визнав її ВИННОЮ у вчинені корупційного правопорушення, в якому є "реальний конфлікт інтересів". Так, ще можна надавати апеляцію, але чи є в цьому сенс? Порушення настільки очевидне та підкріплено документарно, що іншого рішення, тут і бути не може.
Також слід звернути увагу, що по кожному брату, свату, чоловіку, сину (це ми образно), є окреме провадження. Тож, поки прийнято рішення лише по одному епізоду, а їх там на розгляді ще багато.
Яких дій чекати від Кодь, відділу освіту та Назаренко?
Фактично, вони мають звільнити порушників та корупціонерів з конфліктом інтересів. Ігнорування подібних судових рішень, далі ставить під удар їх самих, адже це вже буде не недбалість, а свідоме покриття таких правопорушень. Нагадаємо, що особи місцевого самоврядування, зобов'язані діяти, виключно в межах чинного законодавства України.
Ми продовжуємо працювати над тим, щоб притягати до відповідальності це корумповане кубло у Новодмитрівській ТГ та змусити місцеву владу, жити за законами України, а не за своїми власними.
P.S. Також, висловлюємо подяку Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України в Черкаській області та судді. Нарешті починаємо помічати реальну роботу, щодо встановлення законного порядку на території регіону. Сподіваємось, що правоохоронні органи й далі будуть рухатись в цьому напрямку.