Хочемо проінформувати читачів нашої спільноти про аукціони, які зараз відбуваються у Новодмитрівській ТГ. Мова тут про мільйони гривень платників податків.
Раніше ми вже розповідали, що тема ремонту дорожнього покриття, є улюбленою для першого заступника сільського голови, який фактично керує громадою не один рік, де Ірина Кодь, виконує лише роль "обличчя", яке розмовляє на публіку. Саме тому, ця тема стала улюбленою і для нас також.
На думку редакторів спільноти, роками тут розподілялись та привласнювались гроші платників податків, через одного і того самого підрядника, з яким у Назаренко є особливі відносини. Правоохоронні органи, чомусь нічого не помічали та ніяких порушень не бачили.
Так ось, даємо вам перелік торгів які відбуваються, а потім прокоментуємо це.
Всі публічні закупівлі зараз перебувають на стадії "кваліфікація". Якщо говорити простими словами, то вони відкрили пакети документів учасників, перевіряють їх, щоб визначити переможців та укласти з ними угоди.
Головною інтригою залишається те, хто буде робити дороги, Погосян чи Погосян?
Звісно, коли інформація вже буде в системі, ми повернемось до цієї теми, все проаналізуємо і розповімо вам. Чи Назаренко знову тупо зробить одного учасника та підпише з ним угоду, чи заведуть якусь "фіктивну прокладку" для створення картинки про те, що було 2 учасники (це легко перевірити), або дійсно відбулись реальні конкурентні торги.
Але, на декілька моментів, можна звернути увагу вже зараз:
Який чудовий бум активності. Сподіваємось, що ви теж це фіксуєте, як ситуація змінюється після нашої появи. Ремонтується навіть там, де люди роками скакали по ямах і били свої авто. Гроші чомусь знайшлись і Назаренко тепер так детально про все звітує у фейсбук. Хіба не позитив? Позитив. Насолоджуйтесь! Це вам приклад того, як навіть маленька активність людей та громадський контроль, впливають на корумпованих містечкових феодалів, які прагнуть продовжувати сидіти у своїх кріслах та грабувати громаду ще багато років.
Зверніть увагу не суми угод. Всі вони, різко перевищили допорогові 200 тис грн, що змушує посадовців грати аукціони, а не підписувати прямі угоди, як раніше. Відразу звернемо увагу, що це робиться умисно (для показухи). Чому ми так говоримо? Бо, якби тут і зараз не було Золотоноша Online, ті самі об'єкти, вони б розбили на частини, або не робили б взагалі. Виходить така Кодь до людей з позашляховика, який заправляє за ваші кошти і каже: "Так дорога жахлива, будемо ремонтувати! Але, на все грошей немає, тому зараз зробимо до перехрестя, а потім, коли знайдемо кошти, доробимо далі". А фактично, об'єкт розбивають на 2 або 3 допорогові об'єми, підписують угоду з улюбленим Погосяном без всяких там аукціонів, потім вони ділять свої % від суми кошторису та живуть красиво. А ви що? А ви тим часом продовжуєте бити свою машину, але вірити в те, що скоро й іншу половину зроблять. Так ось, наш контроль призвів до того, що посадові особи почали більш реалістично імітувати чесну роботу. Пофіт для вас - отримаєте відразу дорогу, а не розбиту на черги.
Не будуть красти? Маємо великі сумніви. Не крадуть там, де є реальна боротьба виконавців за підряди. Для того і створені аукціони. Як вони досягають перемоги? Якістю та ціновою політикою. Коли ти заходиш на чесний аукціон і чесно перемагаєш, бо у тебе найдешевша і якісна сировина, працюють фахові спеціалісти, є власна гарна техніка тощо. Тому ти знижуєш вартість, щоб отримати підряд. Тут не стоїть питання, що першому заступнику ще потрібно занести "котлету", яка утворюється, коли виконавець менше додаєш бітуму, недосипаєш щебеню або наймаєш якихось "полуфабрікатів" за 100 грн та пляшку пива. Саме так і відбувається у Новодмитрівській ТГ. Той самий виконавець, той самий перший заступник, вони друзі, прямі угоди, ЗМІ та громадського контролю немає. Ну хіба це не рай для корупціонерів?
Тож, коли вся інформація по угодах буде в системі, ми до них ще повернемось.
P.S. Коли влада в руках принципової людини, яка прийшла реалізовувати себе як ефективного менеджера, то для неї аукціони - це інструмент, який допомагає обрати кращу якість за найменшу ціну. Як наслідок, такий менеджер може зробити для громади набагато більше та краще. А коли громадою керують такі як Кодь та Назаренко, то для них система публічних закупівель - це тягар, який заважає привласнювати бюджетні кошти та затягує цей процес у часі. Плюс, можуть виникати непередбачені обставини. Зайде хтось "лівий", дасть меншу ціну, і що потім з цим робити? Яскравий тому приклад, аукціон з погребом у Драбівцях. Ціна питання 4 млн. грн., а тут позаходили якісь підрядними з Києва... Ой біда, 4 місяці не знали, що з тим робити, але таки протягнули свого. Про що це говорить? Про щирість мотивів "вождів" Новодмитрівської ТГ? Ні, на наше глибоке переконання, зовсім про інше. Але ви, як завжди, читайте і тих, і інших, а висновки робіть самі.
Ось так сьогодні виглядає дорога ТЕК-Мелесівка, що зараз планують відремонтувати.
Як її можна було довести до такого стану?
А якби ми не почали тут працювати з місцевим населенням в інформаційному просторі та з правоохоронними органами? Скільки б ще років люди їздили по воронках від корупційних КАБів?
Такі як Назаренко, навіть не розуміють, що сьогодні є величезна кількість технологічних рішень, які зберігають дороги, щоб їх не ремонтувати постійно. Він далекий від того, як ці питання за копійки вирішують прогресивні громади. Як фахові керівники системно закривають питання зі стихійними звалищами у своїх громадах, щоб кожен раз не прибирати ті гори сміття і не лаяти людей, що вони тут його накидали. Він поняття немає, як створювати інвестиційний клімат в громаді, тим самим залучати великий бізнес, створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджету. Єдине, про що думають "вожді" - як швидше підписати чергову угоду з Погосяном, як нарізати ще земельки Даценко та як працевлаштувати депутатів, щоб мовчки за все це голосували і не "мявкали".