Ми активно аналізуємо декларації посадових осіб органів місцевого самоврядування в Золотоніському районі, що вже викликало істерику і паніку у деяких можновладців.
Ця публікація, є пам'яткою для них, а також нагадуванням про те, що ми не тільки пишемо заради того, аби щось писати. Після того, як завершимо процес аналізу інформації та публікації її на нашому сайті, перейдемо до фази №2.
Що передбачає друга фаза?
Офіційні звернення до НАЗК та інших правоохоронних органів від окремих громадян, ЗМІ та громадських організацій. Кожне таке звернення будемо публікувати, як і відповіді державних структур на них.
Яка мета такої діяльності?
Припинити тотальне беззаконня та кругову поруку у Золотоніському районі, які призвели до мародерства в шалених масштабах в країні під час вій, коли нація виборює своє право на існування. Це діяльність, спрямована на притягнення до відповідальності місцевих феодалів, які чомусь вирішили, що бюджети громад, то їх кишеня, майно та земля громад - їх власність, а люди які тут живуть, якісь безправні та мовчазні кріпаки.
ПАМ'ЯТКА:
В Україні за приховування майна або подання недостовірних відомостей у деклараціях посадових осіб передбачена кримінальна або адміністративна відповідальність, залежно від суми незадекларованих активів.
Основними статтями, що регулюють це питання, є:
-
Кримінальний кодекс України (КК України):
-
Стаття 366-2 "Декларування недостовірної інформації": Ця стаття передбачає відповідальність, якщо розбіжність між задекларованими та достовірними відомостями становить значні суми.
-
Якщо сума недостовірних відомостей становить від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, може загрожувати штраф (від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), громадські роботи (від 150 до 240 годин) або обмеження волі до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.
-
Якщо сума недостовірних відомостей перевищує 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, покарання може бути суворішим: штраф (від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів), громадські роботи, обмеження або позбавлення волі до 2 років, а також заборона обіймати певні посади до 3 років.
-
-
Стаття 366-3 "Умисне неподання декларації": Передбачає відповідальність за умисне неподання декларації.
-
-
Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП):
-
Частина 4 статті 172-6 "Порушення вимог фінансового контролю": Встановлює адміністративну відповідальність, якщо невідповідність даних у декларації становить від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У цьому випадку застосовується штраф від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-
Також може бути передбачена відповідальність за несвоєчасне подання декларації (частина 1 статті 172-6 КУпАП).
-
-
Дисциплінарна відповідальність:
-
У разі декларування недостовірних відомостей на суму до 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб до декларанта можуть бути застосовані заходи дисциплінарного впливу.
-
Важливо враховувати, що для цілей визначення суми відповідальності використовується розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 1 січня того року, за який подається декларація. Розмір неоподатковуваного мінімуму для визначення штрафів в адміністративному та кримінальному законодавстві становить 17 гривень.
Виявленням таких правопорушень та складанням протоколів займається Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), після чого справи направляються до суду для розгляду.