Управління ЖКГ міста Золотоноші оголосило публічну закупівлю на "Послуги з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Шевченка". Строк надання послуг, до «30» липня 2025 р.
Ціна питання: 814 184,40 грн.
Ми вирішили переглянути "технічне завдання" до цієї публічної закупівлі.
Що саме по матеріалах хоче закупити Управління ЖКГ міста Золотоноші за ці гроші? Плюс робота.
Далі даємо короткий аналіз ринкових цін на основні матеріали цієї закупівлі.
12 т. асфальту тип Б, марка 1. Яка його ринкова ціна?
Суміші бетонні готові важкі, клас бетону В15 [М200] - 10,4 м3. Яка ринкова ціна?
Цементно-піщана суміш - 7 м3. Яка ринкова ціна?
Щебенево-піщана суміш С-7 - 33,7 м3. Яка ринкова ціна?
Камені бортові, БР100.20.8 - 24 шт. Яка ринкова ціна?
Камені бортові, БР100.30.18 - 156 шт. Яка ринкова ціна?
Плити бетонні тактильні 29 м2. Яка ринкова ціна?
Плити бетонні тротуарні фігурні, товщина 40 мм - 70 м2. Яка ринкова ціна?
Там ще є фарба для нанесення розмітки, цвяхи, бруски, дорожні знаки та інші матеріали. Але, вище, ми перерахували лише основне, що тягне найбільшу долю в загальній вартості.
В кращому випадку, за ринковими цінами, ми нарахували матеріали, десь на 300-350 тис. Це з урахуванням фарби, знаків та інших, менш коштовних пунктів. Звісно, ще самі роботи, залучення техніки, проєкт тощо. Але, виходячи з не надто детального аналізу, ціна такого ремонту у 814 184,40 грн., на нашу думку, є явно завищеною, і це ще за умови, що туди витратять саме стільки матеріалів (хоча б середньої ціни та якості на ринку, а не найдешевше), скільки вказано у технічному завданні.
Чому ми сумніваємось?
Річ у тім, що кількість витраченого піску, щебеню або цементу, потім досить складно перевірити, на відміну від тротуарної плитки або м2 асфальту, які легко перерахувати. Тому, недобросовісні посадовці та підрядники, за звичай, накручують робочі години працівників і техніки, або перераховані вище матеріали.
Виходячи з декларацій посадовців Виконавчого комітету Золотоніської міської ради, говорити про їх "доброчесність" та "порядність", якось складно. То вони декларують будинки у місті Золотоноша, які придбали за 1 тис. дол., записують майно на дітей, в рази занижують грошову оцінку автівок, або взагалі пересуваються не на своїх (оформлені на підставних осіб), чи то за рік отримують аж(!) 1700 грн. дивідендів від роботи потужної торгівельної мережі. Аналізи їх декларацій можете подивитись у нас на сайті, там цікаво і є з чого дивуватись...
Але, повернемось до цього тендеру.
Чи реальна ціна публічної закупівлі? Вирішуйте самі. Коли поточний ремонт по вул. Шевченко зроблять, ми всі побачимо, що місто отримало, за майже мільйон гривень платників податків.
Підписуйтесь на нас у фейсбук, адже попереду ще багато цікавого.