Наша незалежна інтернет-спільнота Золотоноша Online аналізує не лише сьогодення місцевого "політичного бомонду", а і їх минулі дії та рішення.
Свого часу, видання Апостроф опублікувало досить цікаве розлідування про те, як Войцехівський брав під свій контроль місцеві ЗМІ та витрачав бюджетні кошти на свій піар під час війни. Можливо, ви пропустили цю історію, тож ми хочемо нею поділитись зараз. Для тих, хто в курсі, просто освіжіть у пам'яті.
Далі пряма мова:
Народний депутат України Віталій Войцехівський витратив на власний піар у газеті міста Золотоноша майже 2 мільйони гривень із коштів з місцевого бюджету. Коли він ще сам був мером, політик вивів міськраду з числа засновників видання (так вимагав загон про роздержавлення ЗМІ). Деякий час, газета нікому не була потрібна.
"Своя" преса Віталію Войцехівському різко знадобилася 2021 року, коли з посади мера Золотоноші він балотувався до парламенту від партії "Слуга народу".
За два тижні до виборів, 18 жовтня, до складу бенефіціарів видання додалися три нові особи: Наталія Алюкова, Алла Капля та Руслан Галата з відповідними частками у 30, 25 та 25 відсотків.
Таким чином, нові бенефіціари отримали 80% колишньої міської газети.
Згадана вище Алла Капля крім частки 25% у газеті, є її головним редактором, як і головним редактором Інтернет-видання "Золотоноша.City". Обидва видання левову частку своїх матеріалів присвячують діяльності Віталія Войцехівського. Місцеві журналісти охоче розповідають і про активну участь Алли Каплі у виборчій кампанії Войцехівського.
Втім, політичні уподобання особиста справа кожного, а от кошти з місцевого бюджету, які регулярно отримують тепер уже приватні ЗМІ, справа громади.
Так ось, журналісти підрахували, що з 2021-2023 р, після входження нових бенефіціарів, газета отримала від Виконавчого комітету Золотоніської міської ради 1 млн 879 тис. 198 грн.
Левова частка цих платежів припала на воєнний час.
Так, 10 березня 2022 року, газета отримала 657 197 грн за послуги, пов'язані з печаткою (освітлення діяльності Золотоніської міської ради та її виконавчих органів у засобах масової інформації). Це коли росіяни вдерлись в Україну та активно просувались, окуповуючи нові території нашої держави. Тут, у Золотоноші, сотні тисяч направлялись на піар місцевої влади та Войцехівського.
4 січня 2023 року за висвітлення діяльності міської ради газета "Златокрай" отримала ще 468 000 грн. Тобто загалом за час війни на піар мерії, а фактично нардепа Віталія Войцехівського, було витрачено 1 млн 125 тис. грн.
Показовим є і той факт, що за 2021 – початок 2023 р., міськрада витратила на закупівлі 15 млн 143 тис. грн, з яких "Златокрай" отримав 1 млн 879 тис. грн, зробивши ЗМІ найбільшим отримувачем міських коштів.
Нагадаємо, газету, яка з 2018 року є приватним підприємством без участі в ній місцевої влади.
Експерти галузі вказують, що правоохоронні органи мали б вивчити те, наскільки законно пройшов процес роздержавлення видання у 2018-у році. За їх словами, крім усього іншого, існує ще й прихований процес роздержавлення місцевих медіа. Це коли формально змінюється власник, але всі важелі управління та фінансування за начебто "інформаційні послуги" зберігаються у керівництва місцевих органів влади.
Згідно Протоколу переговорів щодо закупівлі послуг пов‘язаних з друком від 23 лютого 2022 року, яким газеті "Златокрай" було погоджено виділення 657 197 грн, уповноваженою особою на переговорах від виконавчого комітету Золотоніської міськради виступала така собі Капля В.О. Газету "Златокрай", головним редактором та бенефіціаром була Алла Капля, представляла Наталія Алюкова, на той час директор ТОВ "Газета "Златокрай" та досі її бенефіціар. Уповноважена особа виконкому - це Капля Вікторія Олександрівна, провідний спеціаліст управління економіки виконкому Золотоніської міськради. Чи є вона родичкою головного редактора газети, з якою вела успішні для газети переговори - достеменно не відомо. Але чи багато людей з досить рідким прізвищем Капля в місті обласного підпорядкування з населенням в 28,3 тис. осіб?
Підписуйтесь на нас у фейсбук.